Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

I Rajd Nowomiejski

I Rajd Nowomiejski

W sobotę 3 września 2016 roku o godz. 18.00 na nowomiejskim Rynku Burmistrz Józef Blank uczestniczył w otwarciu I Rajdu Nowomiejskiego, którego trasa po raz pierwszy przebiegała ulicami naszego miasta i drogami asfaltowymi powiatu nowomiejskiego.

Trasa przejazdu załóg podczas sobotniego prologu przebiegała ulicami 3 Maja, Norwida, Waryńskiego i Rynek (przed Urzędem Miejskim). Natomiast w niedzielę 4 września rajdowcom zaplanowano dwa odcinki przejeżdżane przez załogi trzykrotnie. Pierwszy znany już odcinek Wyścigu Górskiego o długości 4,5 kilometra przebiegał drogą z Nowego Miasta Lubawskiego pod Nawrę, dalej przez całą wieś Nawra na metę przed skrzyżowaniem z drogą na Nowy Dwór Bratiański. Następnie uczestnicy rajdu przejechali drogą na Mikołajki do Wielkich Bałówek, gdzie wystartowali w drugim 6,5-kilometrowym odcinku przez Małe Bałówki do Kamionki.

Burmistrz Józef Blank w swoim wystąpieniu podsumowującym rajd pogratulował Prezesowi Danielowi Wyrzykowskiemu i Zarządowi Automobilklubu Nowomiejskiego inicjatywy i sprawnej organizacji rajdu oraz dużej liczby startujących załóg. Podkreślił też pozytywne opinie uczestników rajdu, którzy przyjechali z różnych stron Polski.

Wręczenie nagród nastąpiło w niedzielę w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim.  

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem