Logo
Wydrukuj tę stronę

Nowomiejscy twórcy

Nowomiejscy twórcy
W obecnej, niestabilnej sytuacji związanej z COVID-19 organizacja cyklicznej wystawy twórców lokalnych „Świeże bo wiosenne” jest wręcz niemożliwa. W ramach tej inicjatywy, zapraszamy Państwa do udziału w projekcie „Twórcy Nowomiejscy ON-LINE”, którego celem jest:
- prezentacja sylwetek lokalnych twórców, przybliżenie wykonywanego rodzaju twórczości,
- propagowanie cennych elementów nowomiejskiej kultury ze wskazaniem na sztuki wizualne i potrzebę rozwoju w tej przestrzeni,
- zwrócenie uwagi mieszkańców na twórczość i sztukę, aktywacja młodzieży na zasadzie wskazania im autorytetu, ośmielenie do twórczości poprzez otwartą postawę starszych twórców,
- promocja twórczości i wspieranie działalności artystycznej.
 
Projekt będzie realizowany on- line na stronie i fanpage’u Miejskiego Centrum Kultury, Manufaktury Zawodów Dawnych i Gazety Nowomiejskiej.
 
Zasady udziału:
Wyślij nam na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. dobrej jakości, atrakcyjne wizualnie zdjęcie swojej pracy (ilość prac zależy od Ciebie). Pamiętaj, że to Twoja reklama – zdjęcie musi być ostre, oddawać kolorystykę pracy czy jej fakturę w przypadku malarstwa. Unikaj niepotrzebnych elementów w tle – w przypadku grafiki czy malarstwa najlepiej, jeśli zdjęcie będzie wykadrowane – obejmujące wyłącznie przestrzeń dzieła rezygnując z oprawy, ściany itd. W przypadku rzeźby, ceramiki czy biżuterii istotna będzie aranżacja tła, tak by sama fotografia stanowiła harmonijną i poprawną kompozycję.
 
Swoją pracę opatrz krótkim komentarzem autorskim, możesz też wspomnieć od kiedy działasz, dlaczego, co jest Twoją inspiracją i motywacją – ilość i formę tych informacji pozostawiamy Tobie.
Na Twoje zgłoszenie czekamy do końca kwietnia, posty dotyczące danego twórcy będziemy publikować oddzielnie zaczynając od 20 marca, w przedziale czasowym zależnym od ilości zgłoszeń. Mamy nadzieję, że przyłączysz się do inicjatywy, jest to również forma zapoznania się, stworzenia sieci kontaktów, budowania malej artystycznej społeczności i wartościowych projektów z Twoim udziałem w przyszłości.
Prosimy o kontakt mailowy w celu podpisania zgody na przetwarzanie danych osobowych (klauzula RODO).
Design © UM Nowe Miasto Lubawskie. All rights reserved.