Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-
jurek

jurek

Półkolonie w nowomiejskich szkołach podstawowych to trafiony pomysł

Od 12 lipca 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II i Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim prowadzone są półkolonie letnie.

 

Na podstawie porozumień dyrektorów szkół i Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego do jednostek oświatowych przekazane zostały środki finansowe na organizację zajęć dla dzieci i młodzieży z elementami profilaktyki.

 

Wakacyjne zajęcia z elementami profilaktyki w SP nr 1 prowadzone są na Sportowej Jagiellonce. Obiekt otwarty jest dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do soboty w godzinach od 15.30-20.30. Jednorazowo, zgodnie z przepisami, może na nim przebywać 20 osób. Dodatkowo na przyszkolnym kompleksie sportowym uruchomiono plac zabaw dla dzieci do lat 10, które jednak muszą przebywać na nim pod opieką osoby dorosłej.

W programie zajęć na Sportowej Jagiellonce, rozpisanym na wszystkie dni do końca wakacji, znajdują się m.in. rozgrywki i turnieje sportowe, a także zabawy plastyczne i pogadanki o tematyce profilaktycznej dotyczące zdrowego stylu życia.

 

Natomiast w SP nr 2 w programie zajęć z elementami profilaktyki „Odkrywamy talenty ”, prowadzonych przez panią Karolinę Kobylską, znajduje się wiele ciekawych atrakcji dla dzieci - m.in. animacje, gry i zabawy na świeżym powietrzu, warsztaty plastyczne, a także warsztaty kulinarne.

 

Burmistrz Józef Blank, obserwując wraz z dyrektorami jednostek oświatowych duże zainteresowanie dzieci i młodzieży aktywnym spędzaniem wakacji w formie półkolonii w szkołach, już zapowiada kontynuację tej formy zajęć w kolejnych latach.   

Subskrybuj to źródło RSS

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem