Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

III Sesja Miejskiej Rady Seniorów

III Sesja Miejskiej Rady Seniorów

W dniu 21 maja 2021 r. po prawie rocznej przerwie spowodowanej pandemią odbyła się III Sesja Miejskiej Rady Seniorów. W sesji wzięli udział Radni Seniorzy oraz zaproszeni goście w osobach: Józef Blank – Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego, Andrzej Nadolski – Przewodniczący Rady Miejskiej, Dariusz Andrzejewski – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Mieście Lubawskim, Agnieszka Muszyńska – Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego.


Podczas sesji zatwierdzono protokół z poprzedniego posiedzenia Rady. Radni wysłuchali sprawozdania za rok 2020, które przedstawił przewodniczący MRS Lech Bober.


Jednym z punktów w porządku obrad sesji było przedstawienie głównych założeń Polityki Senioralnej Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2021-27 oraz sytuacji osób starszych po covidzie, przedstawionych on-line przez Pana Stanisława Brzozowskiego – Rzecznika Praw Osób Starszych.


Informację na temat działań Gminy Miejskiej podejmowanych na rzecz Seniorów przedstawił Burmistrz Józef Blank oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Dariusz Andrzejewski. W dalszej części sesji przyjęto działania Rady na najbliższy okres, przedstawione przez Radną Urszulę Rau – sekretarza MRS, które dotyczą:
- podjęcia działań zmierzających do odbudowania przedcovidowych działań na rzecz seniorów,
- stworzenie aktualnego systemu informacji dla seniorów oraz dotarcie z nią do zainteresowanych
- inicjowanie szkoleń „Senior po covidzie” oraz z zakresu bezpieczeństwa i zdrowia,
- opracowanie ankiety w celu określenia potrzeb w nowej sytuacji po covidzie,
- zapoznanie seniorów z naszego miasta z założeniami Polityki Senioralnej Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2021-27 oraz włączenie założeń do działań Miejskiej Rady Seniorów.


Przewodniczący podziękował Radnym i Gościom za przybycie oraz aktywny udział w sesji i zaprosił na następną, jeszcze przed wakacjami.

Przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów
Lech Bober

Ostatnio zmienianywtorek, 25 maj 2021 06:50
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem