Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Mistrzostwa Polski w Kickboxingu w Nowym Mieście Lubawskim

Mistrzostwa Polski w Kickboxingu w Nowym Mieście Lubawskim

W dniach 16-19 października 2020 roku w hali sportowej MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu seniorów, juniorów, masters, light contact i pointfighting, w których wzięło prawie 300 zawodników z 54 klubów sportowych z całego kraju.

Mistrzostwa odbyły się z zachowaniem wszystkich wymaganych reżimów sanitarnych i bez udziału publiczności. W piątek 16 października zawody rozpoczęły się rejestracją zawodników, ich ważeniem i odprawą trenerską. Pierwsza runda walk kick-bokserów  rozpoczęła się w sobotę rano.

Po południu odbyło się oficjalne otwarcie Mistrzostw Polski w Kickboxingu w Nowym Mieście Lubawskim, w którym uczestniczyło wielu zaproszonych gości – m.in.: Burmistrz Miasta Józef Blank, Wójt Gminy Kurzętnik Wojciech Dereszewski, przedstawiciel Zarządu Polskiego Związku Kickboxingu, sponsorzy tego sportowego wydarzenia oraz grono sędziowskie.

Otwarcia mistrzostw dokonał Burmistrz Józef Blank podkreślając rozmach organizacyjny i wspaniałą współpracę  lokalnych działaczy, trenerów i pasjonatów kickboxingu. Dziękując za trud organizacyjny,  życzył wszystkim zawodnikom rywalizacji fair play.

Organizatorami mistrzostw były dwa kluby sportowe - KS Zamek Kurzętnik, którego prezesem jest Leszek Jobs oraz nowomiejski Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy OLIMPIA kierowany przez Sebastiana Prokopa, jednocześnie Prezesa Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Kickboxingu.

Uroczystość otwarcia Mistrzostw Polski w Kickboxingu była okazją do wręczenia wyróżnień i podziękowań zasłużonym zawodnikom kicboxingu, a także uhonorowania sponsorów i samorządowców oraz osób wspierających rozwój tej dyscypliny sportu. Sentymentalnym momentem otwarcia mistrzostw było wręczenie pamiątkowego pasa Michałowi Demblerowi, który był jednym z protoplastów sekcji kicboxingu w Nowym Mieście Lubawskim, znanym zawodnikiem i trenerem młodzieży.

Zwycięzców w poszczególnych kategoriach wagowych dekorowali: Burmistrz Józef Blank, Wójt Wojciech Dereszewski oraz sponsorzy Mistrzostw, z udziałem trenerów – Leszka Jobsa i Sebastiana Prokopa.

W niedzielę od wczesnych godzin trwały walki ćwierćfinałowe i półfinałowe, zaś po południu finały mistrzostw.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 19 październik 2020 10:19
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem