Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Nasze miasto na XI Festiwalu Miast Cittaslow w Działdowie

Nasze miasto na XI Festiwalu Miast Cittaslow w Działdowie

W dniach 4-5 września 2020 roku już po raz jedenasty odbył się Festiwal Cittaslow. Po Reszlu, Lidzbarku Warmińskim, Nowym Mieście Lubawskim, Olsztynku i Rynie, Gołdapi, Lubawie i Kaletach, Lidzbarku i Górowie Iławeckim gospodarzem tego wydarzenia było pobliskie Działdowo, które w 2015 roku powiększyło polską sieć Cittaslow.

Nowe Miasto Lubawskie reprezentował Burmistrz Józef Blank wraz z kierownikiem Referatu Promocji i Współpracy Zagranicznej Jerzym Grządzielewskim.

 

W piątek 4 września 2020 roku Burmistrz Józef Blank uczestniczył w posiedzeniu Zarządu Stowarzyszenia Polskie Miasta Cittaslow a następnie w Walnym Zgromadzeniu tego Stowarzyszenia. W tym dniu odbyło się również Krajowe Zebranie Członków Polskiej Sieci Miast Cittaslow, w którym uczestniczyła również Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jolanta Piotrowska. W trakcie zgromadzenia sieci, które prowadził Koordynator Krajowy Jacek Kostka, powołano członków Krajowego Komitetu Naukowego Sieci Cittaslow na kolejną kadencję, przyjęto uchwałą pięcioletnią recertyfikację miast Orneta, Działdowo i Biskupiec oraz certyfikację nowych miast – Morąga i Szczytna.

 

W sobotę 5 września 2020 roku w ramach XI Festiwalu Miast Cittaslow nastąpiło otwarcie Kina Apollo i Parku Honorowych Dawców Krwi, które zrewitalizowano ze środków Unii Europejskiej w ramach Ponadlokalnego Programu Rewitalizacji Miast Cittaslow Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Po oficjalnym otwarciu Festiwalu Miast Cittaslow z udziałem Wicemarszałek Sylwii Jaskulskiej, rozpoczął się Rodzinny Festyn ze Ślimakiem z mnóstwem atrakcji dla dzieci oraz warsztatów, konkursów i prezentacji dla mieszkańców Działdowa i gości Festiwalu.

 

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 07 wrzesień 2020 08:03
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem